Obamova vláda zaplavuje Peru miliónmi kondómov

4,208
Kultúra smrti

Image: www.telegraph.co.uk

 

Lima, Peru, november 2010 – Amerika zaplavila Peru viac ako 18-timi miliónmi kondómov. Ide o akciu v rámci amerického programu pre medzinárodný rozvoj (ďalej USAID).

 José Antonio Eguren, arcibiskup Piury a prezident biskupskej komisie pre rodinu, detstvo a obranu života, sa k akcii vyjadril jasne v písomnom vyhlásení na arcidiecéznych internetových stránkach. Podľa neho je strašnou hanbou podporovať túto masívnu distribúciu kondómov, pretože napomáha k nezodpovednosti v oblasti sexuality. A to predovšetkým medzi mladými ľuďmi.

 ,,Sexualitu nemožno zredukovať iba na genitálie, na nezodpovedný sexuálny akt, úplne ho oddeliť od jeho tvorivého zámeru a od jeho prirodzeného a správneho miesta, ktorým je manželstvo," napísal Erugen.

 Dodal, že by sme mali odmietnuť tento typ politiky, ktorá podporuje kultúru ponižujúcu ľudskú sexualitu.

 Novú kondómovu kampaň odstavil aj kardinálny arcibiskup Peru  Juan Luis Cipriani. Vo svojej kázni charakterizoval vládnu politiku slovami: ,,Porozdávam 18 miliónov  kondómov, nebudem vzdelávať mladých ľudí, nebudem vzdelávať rodičov, nebudem vzdelávať verejnu mienku, porozdávam im kondómy, takže tam bude viac libertinizmu, viac sexuálneho zneužívania."

 ,,To je zrada, o ktorej hovoril Ježiš," dodal kardinál.

 Početné štúdie ukázali, že distribúcia kondómov podporuje sexuálnu promiskuitu, šírenie pohlavne prenosných chorôb a stúpajúci počet detí narodených mimo manželstva. Naopak vedenie k abstinencii znižuje tieto tendencie.

 Program USAID na svojich internetových stránkach uvádza, že presvedčil peruánsku vládu zaradiť antikoncepciu medzi ,,lieky" a otvorene priznáva svoj úmysel znížiť plodnosť peruánskych žien. Údajne je to pre nich ekonomicky prínosné. Program pritom míňa ročne 11,2 miliónov dolárov na zabezpečenie týchto "zdravotných" služieb v krajine.

 Matthew Cullinan Hoffman

DISKUSIA k článku