Novozvolený peruánsky prezident podporuje feministky s pro-potratovými myšlienkami

3,940
Kultúra smrti

PERU, 17. august 2011 (LifeSiteNews.com) - Peruánske pro-life organizácie bijú na poplach. Dôvodom je vymenovanie pro-potratových a anti-rodinných funkcií. Ministerstvo žien pri týchto smelých krokoch ráta s podporou novozvoleného prezidenta zo strany socialistov, Ollantu Humalu. 

Humalovo vymenovanie Aídy Garcíe Naranjovej na post ministerky dosiahlo rekord v zastávaní dekriminalizácie čohosi, čo ona sama  nazýva "terapeutický potrat", a to aj napriek jej nedávnemu tvrdeniu, že potraty neuznáva. Pro-life aktivisti vyhlasujú, že Naranjová sa usiluje pretlačiť vydanie protokolu, ktorý dovolí lekárom zabiť nenarodené dieťa v prípade, že matka trpí zdravotnými problémami.

"Dalo sa čakať, že sa hlavou Ministerstva žien stane pro-potratová feministka, pilier, ktorý bol postupne infiltrovaný aj mimovládnymi organizáciami presadzujúcimi v krajine "sexuálne a reprodukčné zdravie", čo v preklade znamená antikoncepciu a potrat," uviedla protestantská tlačová agentúra PeruGospel.

Členovia skupiny Peru Defends Life (Peru chráni život) vyslovili sťažnosť, že "hoci súčasná ministerka Aída García Naranjová vyhlásila, že je proti potratom, vyzývala pro-potratových aktivistov, najskazenejšiu a najideologickejšiu časť peruánskeho feminizmu, aby na ministerstve obsadili kľúčové pozície."

"Jej prvé kroky boli oznámené a mali by poslúžiť ako tlak na vytvorenie "Protokolu o terapeutických potratoch". Okrem toho však vymenovanie spomínaných funkcií svedčí aj o nepretržitej stratégii pretlačiť nesprávne pomenované "sexuálne a reprodukčné práva" ako základné práva ľudského jedinca," uviedla skupina na svojej webovej stránke.

Humala o otázke potratu diskutoval s oboma stranami. Počas prezidentských volieb, ktoré sa konali tohto roku, predstavil svoj anti-potratový postoj slovami "obrana života je prvoradá". Na druhej strane tiež vyjadril podporu dekriminalizácii "terapeutického potratu", fenoménu, ktorý by mohol poslúžiť ako spoľahlivé odôvodnenie pri zabíjaní nenarodených detí prakticky v akejkoľvek situácii.

Prezident tiež potvrdil svoju nespolupatričnosť s homosexuálnymi zväzkami, vo voľbách však dostal podporu od kľúčovej skupiny homosexuálov.

DISKUSIA k článku