Afričania milujú deti: nigérijský inžinier rozbíja propagandu proti rastu populácie

5,037
Kultúra života

Nigéria, 25. mája, 2011 (LifeSiteNews.com) – Len pred dvoma týždňami OSN predpovedala narodenie sa 7 miliardtého dieťaťa v tomto októbri. Okamžite prudko vzrástli požiadavky na reguláciu rastu svetovej populácie, s poukázaním na rapídne narastajúcu populáciu najmä v Nigérii.

Niektorí Nigérijčania medzitým paradoxne oslavujú rast svojej populácie ako najväčší klad krajiny.

„My, Nigérijčania, sa radujeme,“ povedal Chinwuba Iyizoba, elektroinžinier v Enugu v Nigérii, v nedávnom článku pre MercatorNet. „Afričania milujú deti.“

Napriek varovaniam znejúcim zo západných médií, aby bola v krajine zavedená regulácia populácie, keďže populácia Nigérie môže do roku 2100 dosiahnuť 750 miliónov ľudí, si obyvatelia Nigérie túto propagandu jednoducho nebudú kupovať, povedal Iyizoba.

Zatiaľ, čo západný svet trpí ochromujúcimi následkami starnúcej populácie s menším počtom mladých, ktorí by poskytovali starostlivosť, nigérijskí rodičia žijú vo finančnom zabezpečení svojich početných rodín. ,,Starší Nigérijčania,“ vysvetlil Iyizoba, ,,nemajú žiadne sociálne zabezpečenie vo forme dôchodkov. Namiesto toho sú zabezpečovaní ´neformálnym dôchodkovým programom,´ ktorý pozostáva z príspevkov od ich detí. Mať viac detí znamená lepší dôchodok,“ povedal Iyizoba.

„Vieme, že miera pôrodnosti v Európe a Amerike je pod úrovňou nahraditeľnosti. Populácie starnú a obrovská dôchodková zadĺženosť leží na pleciach zmenšujúceho sa počtu pracujúcich mladých ľudí. Blíži sa pre nich deň zúčtovania. Nigérijčania sa tomuto chcú vyhnúť,“ povedal.

Nigérijská ekonomika sa rozširuje a rastie, dodal inžinier, práve preto, alebo lepšie povedané, napriek veľkej populácii krajiny. „Naša veľká populácia podporuje našu ekonomiku s mladou a dynamickou pracovnou silou a potrebuje rásť, tak ako aj obrovské trhy pre všetky typy podnikania.“

„Prečo sú obyvatelia západu takí podráždení?“ pýta sa. „Možno si myslia, že Afričania budú konzumovať všetko jedlo.“

Avšak, Iyizoba zavrhuje Maltuziánsku predstavu o tom, že produkcia jedla nemôže udržať tempo so zvyšujúcou sa populáciou, vysvetľujúc, ako rýchlo národy zvyšujú zásobovanie jedlom so zvyšovaním sa populácie. Núdza podľa neho nie je následkom zvyšujúcej sa populácie, ale problémom vlády.

„Západná propaganda kričí, že obyvateľstvo nás ochudobňuje. Často je to zdôrazňované našimi vlastnými médiami. Preto sa teraz veľa Afričanov bojí mať veľa detí. Pohodlie malej rodiny je falošné. Veľa mladých ľudí vo vyspelých krajinách je tak rozmaznaných prepychom, že dokonca aj tá najmenšia prekážka je pre nich neznesiteľná,“ povedal Iyizoba. „Eutanázia a regulácia pôrodov má za následok neschopnosť vydržať utrpenie, bolesť a vlastné odopieranie. Ako mi jedna americká pani povedala: ,Mojím najväčším strachom je utrpenie a tak veľmi sa bojím bolesti.‘ Nečudo, že majú vysokú mieru samovrážd!“

Nigéria a ďalšie africké krajiny usúdili, že inžinieri sa možno v budúcich generáciách stanú svetovými vodcami. „Budú pomáhať Európe a USA vypĺňať medzery zostávajúce po naliehavých nedostatkoch ľudskej sily. Možno je to znamenie súčasnosti, že nigérijský päťdetný otec je novým vedúcim Populačného fondu Spojených národov. ,Svet so siedmimi miliardami ľudí je výzva a aj príležitosť,‘ hovorí doktor Babatunde Osotimehin. Absolútne s ním súhlasím.“